Nasza misja

Jazda na rowerze to jedna z przyjemniejszych form aktywności fizycznej. To także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jadąc rowerem dostrzegamy o wiele więcej, niż podczas jazdy samochodem. Nasz kraj jest wyjątkowo piękny i co rusz można spotkać miejsca, które warto odwiedzić. Na pewno w Waszej okolicy również aż roi się od takich perełek!

Właśnie o te nasze najbliższe okolice chodzi nam najbardziej. O to, aby uzupełniać sieci istniejących już ścieżek rowerowych o odcinki, które są prowadzone w otoczeniu przyrody. Zupełnie inaczej jeździ się rowerem po leśnych, parkowych ścieżkach, niż nawet na najnowszej, pięknej ścieżce, wytyczonej przy ruchliwej drodze. I to właśnie te pierwsze mają w sobie o wiele więcej uroku, jednocześnie są o wiele bezpieczniejsze.

Wielka siła tkwi w małych działaniach. Jedna, dwie, trzy, dwadzieścia, pięćdziesiąt osób… Od jednej osoby zwykle się zaczyna, a potem już z górki!

Naszym celem jest zachęcenie Was do podejmowania działań, które krok po kroku mogą doprowadzić do powstania całej sieci dróg rowerowych na terenie całego kraju. W końcu gdy okolica do okolicy dołączy, to może nam z tych wspólnych działań utkać się solidna sieć ścieżek rowerowych. A wtedy wycieczki rowerowe z całą rodziną nie tylko po swojej miejscowości, ale również wyprawy rowerowe z prawdziwego zdarzenia, stoją przed nami otworem.

To wszystko jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy zrobić pierwszy krok!